Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa E
  • georgetaschiau

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Corsa 2016 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Feb 2020

  • Mesaj Privat
Buna ziua,
Detin un corsa E 2016 de 4 ani si intampin acum o problema cu alinierea TPMS. Am schimbat rotile de vara cu cele de iarna si nu pot alinia presiunea in ele la fel cum am mai facut-o cu acel reset tools deoarece dupa ce ajung la ecranul cu presiunea in anvelope si apas maneta lung cateva secunde pentru a da reinitializare nu imi apare ecranul in care pot sa aleg varianta de a reinitializa. A mai intampinat cineva aceasta problema? Ma poate ajuta cineva?



MODEL: Corsa 2016
  • corsablue

  • Mesaje scrise: 2,771
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Corsa 2005 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Discuția seamănă cu ceva de la Mokka.
https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=165149
Sper să fie de folos.
  • yeti

  • Mesaje scrise: 400
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Mokka 2016 B1.4NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2006

  • Mesaj Privat
La masina mea Mokka 2016, trebuie pus contactul pe pozitia motor si frana de mana trasa ca sa apara ecranul pentru resetarea senzorilor.
  • georgetaschiau

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Corsa 2016 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Feb 2020

  • Mesaj Privat
Multumesc pentru raspuns corsablue. Am citit, masina mea nu are butonul la care se facea referire acolo, ramane sa verific celelalte ipoteze, chiar daca stiu ca am mai resetat si alta data si nu am avut nici o problema de genul celei de acum. Ma mai gandeam sa verific si siguranta.
Yeti, la masina mea era suficient contactul, apasarea butonului lateral de pe maneta de semnalizare, alegerea ecranului cu presiunea in anvelope si apoi apasarea butonului central de pe aceiasi maneta
timp de cateva secunde pentru a-mi aparea fereastra in care eram intrebata daca resetez presiunea in anvelope. Acum totul merge pana la apasarea butonului central dupa care nu imi mai apare fereastra cu intrebarea, motiv pentru care nu pot merge mai departe.
  • IonutN

  • Mesaje scrise: 289
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2018 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Salut,
Poti incerca sa deconectezi bateria 2 min si pe urma sa incerci
O zi buna
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa E

Discuții similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR