Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira B
  • T8233

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Olt
  • Masina: Zafira 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2024

  • Mesaj Privat
Buna ziua! Detin un Opel Zafira 2010 si am o problema. Am picat rar ul din cauză ca nu am un sticker ce se afla pe bratul din dreapta cand deschizi usa din dreapta. Asa am cumparat masina. Mii s a zis la rar ca pot sa fac rost de el de la reprezentata opel, am sunat la mai multe reprezentate din orase diferite, nimeni nu m a putut ajuta. Vreo idee cum sa fac rost de el?


MODEL: Zafira 2010
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,794
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Bun venit la CO!
Mă îndoiesc că ai putea face rost de el de undeva...
Eu m-aș orienta să schimb reprezentanța RAR cu una dintr-un județ vecin...nu mi se pare nici normal, ci aproape ireal(dar oricum RAR e stat în stat!), să ai vreo problemă din cauza unui nenorocit de abțibild!
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,733
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
E foame mare la RAR in judetul Olt daca s-au legat de un rahat de actzibild. Ia unul din dezmembrari, de pe o masina ca a ta de aceiasi culoare, il pui pe stalp si apoi te duci cu masina in alt judet. Oricum pe ei ii intereseaza doar seria poansonata in caroserie, sa fie cea reala si fara interventii de tinichigerie prin zona unde este batuta seria, daca ai actzibild pe stalp nu se mai uita nimeni ce este scris pe el.

Daca nici asa nu treci de problema asta, duci actzibildul la cineva care are programe de grafica pe calculator, o sa-i faca o poza si apoi ti-o editeaza cu VIN-ul tau iar pe urma ii da print pe o imprimanta calibrata care o sa scoata exact culorile de pe actzibildul original pe hartie photo, ulterior o lipesti pe stalp cu un strat fin de lipici care nu ataca hartia photo si asta a fost.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira B

Discuții similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR