Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • ACiucu

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2019 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2019

  • Mesaj Privat
Buna ziua colegi!
Vin cu o solicitare catre colegii care au inlocuit sistemul de entertainment CD 600 sau alta varianta cu navigatia tip TESLA: ce experienta aveti cu acest tip de navigatie/reconandari/ce neplaceri ati avut cu acestea, aveti functii nepreluate etc.
În final, recomandati trecerea la aparatul tip TESLA sau nu?
Astept cu interes raspunsurile voastre.


MODEL: Astra 2019
MOTOR: B14NET
Skip ads

  • xxl_cm

  • Mesaje scrise: 735
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2011

  • Mesaj Privat
sunt destule review-uri pe youtube. cat priveste aici, nu cred ca sunt mai mult de 2-3-4 useri care si-au pus asa ceva pe masina
  • DragoiDaniel

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2013 Z17DTE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Salutare, si eu sunt in cautare de pareri/idei, de mai bine de 6 luni caut.
Cat am lucrat in reprezentanta mi-au intrat vreo 3 masini dotate cu unitate tesla.
Toti clientii au fost multumiti de ele.
Ideea e ca preturile difera destul de mult pe piata.
Ina sunt in cautare de detalii.
Zi buna.
  • mercere

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2019

  • Mesaj Privat
Daca citesti pe aici pe forum o sa iti fac o idee destul de buna. Vezi si postul asta https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=143864
Eu m-am inteles bine cu chinezii de la DLCLH Store pe aliexpress https://clhpcocar.aliexpress....1.726e267aNRkJBL . Chiar daca iti iei din tara, tot de pe aliexpress sunt aduse. Sunt si alti comercianti cu review-uri bune, este suficient sa cauti.
Din experienta proprie :
* Am avut una care s-a stricat , tot de la ei. Nu s-a stricat de tot , probabil mai merge reparata dar totusi , cel mai probabil nu e o treaba sa te tina pe toata durata de viata a masinii. As zice ca nu este pentru cei care nu vor sa iti asume nici un risc. La a doua s-a simtit un upgrade, chinezii au lucrat la multe aspecte si au venit cu o varianta mai buna. O sa gasesti si ceva sprijin de la ei pe partea de montaj si software update, dar nu te astepta sa ai un serviciu premium.
* Camerele de mers inapoi care vin in pachet de regula sunt ieftine si se vad naspa. Recomand sa iti iei una separat mai scumpa un 1080P sau 720 pe ADH (transmisie digitala, nu analogic)
* Daca te hotarasti sa iti pui totusi navigatie, iti recomand modele mai scumpe care merg foarte bine ( nu au lag, nu sesizezi diferenta fata de un telefon)
* O sa ai problema cu butonul de start-stop ( daca ai asa ceva) . De regula trebuie routat sau facut separat, eu am dezactivat pur si simplu functia. Un alt mod de a dezactiva start-stop-ul este sa lasi ventilatia sa dea aer doar pe duza de sus.
Skip ads

  • CHoratiu

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2016 Z16xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Aug 2023

  • Mesaj Privat
Salut!
O parere despre ele dupa 1-2 ani?
  • bobilu

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2013 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Nov 2019

  • Mesaj Privat
Merge brici, cand merge.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR