Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • ExpressVectra

  • Mesaje scrise: 598
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Adopt catel talie mica de preferabil pui, si din jurul iasului maxim 200 km . Smile PM
Skip ads

  • tannu

  • Mesaje scrise: 775
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2007

  • Mesaj Privat
OFF: Pai 200 km nu prea mai inseamna "in jurul Iasului" .. ca daca mai maresti un pic "jurul" ajungi la Bucuresti Razz
  • alex_cris7

  • Mesaje scrise: 97
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2008

  • Mesaj Privat
si eu adopt un catel daca are cineva de oferit spre adoptie ,.... preferabil sa fie din bucuresti
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Stiu eu doi catei, preluati din curtea unei scoli. Nu sunt de rasa, dar sunt negri total, cu par scurt si talie mica. Locatia: Bucium.

Am uitat sa spun pretul: 1 leu Smile
Skip ads

  • ExpressVectra

  • Mesaje scrise: 598
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2009

  • Mesaj Privat
tannu a scris:OFF: Pai 200 km nu prea mai inseamna "in jurul Iasului" .. ca daca mai maresti un pic "jurul" ajungi la Bucuresti Razz



Multumesc pentru replica....dar daca maresti un pic " jurul " pana la Bucuresti asta inseamna 900 km dus intors fatza de 400km adika e oleak nu? Rolling Eyes


Dodo multumesc pentru oferta poate poti urca o poza sa vedem patrupezii! !Smile
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Ma straduiesc sa ajung in weekend pe acolo si fac poza. Daca nu e graba, ramane pe sambata cu poza?
  • ExpressVectra

  • Mesaje scrise: 598
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Nu e nici o graba . Multumesc
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Done





Skip ads

  • ExpressVectra

  • Mesaje scrise: 598
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Salut Dodo MUltumesc pentru poze dar dupa cum vad or sa creasca mari...... Caut de talie mica pentru ca am avut de talie mare si la bloc e un pic mai greu cu el ! Mai ales ca am si pisica si vreau sa se inteleaga !Smile Multumesc sper sa gaseasca stapani iubitori!
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Sunt cam la fel de-o luna, nu cred ca mai cresc 50% din cat is acum. Oricum, poti sa-ti mai dau niste poze peste vreo 2-3 saptamani.
  • ExpressVectra

  • Mesaje scrise: 598
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Da e ok si asa.........nu vreau sa-l iau acuma si sa se faca mare si sa nu-l mai pot tine......am facut odata greseala asta si nu vreau sa o repet!
  • curling_dawn

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jun 2009

  • Mesaj Privat
expresscredit a scris:Adopt catel talie mica de preferabil pui, si din jurul iasului maxim 200 km . Smile PM


Iti pot da eu pui talie mica/maxim medie, metisi (de ceva, te las pe tine sa-ti dai seama ca eu nu sunt rasista nici macar cand vine vorba de caini), vaccinati, deparazitati, cu carnet de sanatate. Eu sunt din Iasi (zona Copou). Poze se pot vedea aici:
http://www.flickr.com/photos/lorelei22/

Ultimele poze sunt foarte recente (cateva zile) si dupa cum se poate vedea (dupa mama lor, Carla - cea roscata- si dupa ei) sunt de talie mica si probabil, asa vor ramane. Ofer gratis cu singura conditie ca puiul sa fie ingrijit si sa aiba, in general, companie. De preferinta, sa nu fie intr-un mediu lasat singur toata ziua. Ei miercuri fac doua luni.
Skip ads

  • ExpressVectra

  • Mesaje scrise: 598
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Salut sunt niste scumpi . fii fara grija va avea tot timpul companie chiar si o pisica ! foarte jucausa care adora cateii de talie mica .Smile Ma intereseaza ce rasa e mama ce rasa e tata?Smile Sunt adorabili inca odata .
  • curling_dawn

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jun 2009

  • Mesaj Privat
expresscredit a scris:Salut sunt niste scumpi . fii fara grija va avea tot timpul companie chiar si o pisica ! foarte jucausa care adora cateii de talie .Smile Ma intereseaza ce rasa e mama ce rasa e tata?Smile Sunt adorabili inca odata .


Pe mine, de regula, subiectul raselor nu prea ma intereseaza si chiar ma pune pe ganduri. Am avut caini toata viata de mica si cei mai fideli, rezistenti si inteligenti au fost tot metisii. Si oamenii de stiinta din domeniul geneticii au doveit acest lucru dupa cum poate vedea si din acest documentar: http://vids.myspace.com/ind...;videoid=44215931

Deci, pentru mine rasismul uman nu difera cu nimic fata de aceeasi atitudine privind animalele.

Revenind la subiect, mama lor a fost gasita de cineva in timp ce umbla pe strada (cand era pui). Are tresaturi de teckel, se vede aici:
http://www.flickr.com/photo...lei22/3609737167/ (dar hibridizate, corpul talie mica, dar mai lung, dar botul nu este lung si ascutit, ci mai scurt, urechile ei sunt ceva mai scurte ca la teckeli). Tatal a fost un amant nocturn foarte insistent de talie mica/medie, ingrijit, cu blana usor mai lunguta, pete alb cu negru.

Majoritatea puilor au mostenit talia ei si forma corporala (alungita la mijloc). Unii dintre ei au o culoare a ochilor suberba (un gri inchis spre albastru) si mama lor are ochii cand verzi, cand maro-roscat ca si blana. Daca te mai intereseaza si alte detalii, poti sa-mi scrii aici sau la adresa lorelei.legend@gmail.com

Oricum, sunt niste catelusi foarte iubiti care au nevoie de multa afectiune si atentie si in viitor. Mai am cereri de pui, dar le analizez cu mare rigurozitate pentru ca nu ma lasa inima sa-i dau pe mana oricui.
  • ExpressVectra

  • Mesaje scrise: 598
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Ai inteles gresit ideea cu rasa(mama,tata) am vazut ca mama e de talie mica ma gandeam tatal sa nu fie ceva de talie mare si cateii sa creaza mari la asta ma refeream pentru ca imi doresc sa ramana si cand e mare la talie mica . Insist pe talie mica pentru ca am avut talie mare si e greu la bloc plus ca era si cam agitata, nici dupa dresaj nu a fost mai bine cu noi era cuminte facea toate comenzile perfect dar era inevitabil sa nu ramana si singura uneori cateva ore, timp in care casa era intoarsa pedos. Eu si cu prietena mea ne dorim foarte mult un catel pentru ca iubim fff mult animalele cum spuneam si in postu anterior avem si o pisica de 4 anisori si un hamster . Rolling Eyes o sa ajung acus acasa o sa-i vada si prietena si tinem legatura in cazul in care te hotarasti asupra noastra. MUltumesc
  • curling_dawn

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jun 2009

  • Mesaj Privat
expresscredit a scris:Ai inteles gresit ideea cu rasa(mama,tata) am vazut ca mama e de talie mica ma gandeam tatal sa nu fie ceva de talie mare si cateii sa creaza mari la asta ma refeream pentru ca imi doresc sa ramana si cand e mare la talie mica . Insist pe talie mica pentru ca am avut talie mare si e greu la bloc plus ca era si cam agitata, nici dupa dresaj nu a fost mai bine cu noi era cuminte facea toate comenzile perfect dar era inevitabil sa nu ramana si singura uneori cateva ore, timp in care casa era intoarsa pedos. Eu si cu prietena mea ne dorim foarte mult un catel pentru ca iubim fff mult animalele cum spuneam si in postu anterior avem si o pisica de 4 anisori si un hamster . Rolling Eyes o sa ajung acus acasa o sa-i vada si prietena si tinem legatura in cazul in care te hotarasti asupra noastra. MUltumesc


Aaa, tu intrebai de talie. Da, si tatal tot talie mica (putin mai inaltut ca ea). Oricum, se vede si din poza ca ei au coformatia de talie mica si daca tatal ar fi fost mult mai mare ca ea, ar fi avut probleme la nastere, ceea ce nu s-a intamplat.

In general, daca nu sunt supravegheati si nu au companie, in perioada cresterii dintilor, toti cainii rod orice obiect vad (deci nu conta pe maturi sau slapi intacti) indiferent de talia lor. Vestea buna e ca acest comportament trece de la sine incepand cam cu 6-7 luni.

Sper ca dresajul a fost unul bland. Dar, intr-adevar, in casa sunt mai usor de crescut cei de talie mica. Ce ati facut pana la urma cu catelusa de talie mare pe care ati avut-o?

Dupa cum am mai spus, poti sa imi scrii si pe adresa de mail lorelei.legend@gmail.com. Acolo iti pot lasa si un nr. de mobil unde poti sa ma gasesti. Eu nu am nici o urgenta sa-i dau neaparat in urmatoare perioada, deci daca vreti unul anume si stiti ca plecati in concediu, pot sa-l tin chiar si pana la 3-4 luni atata timp cat sunteti siguri ca il vreti. Daca va hotarati, eu am trecut toate datele mele in carnetul lor de santate si ma puteti suna sau contacta oricand. As aprecia enorm daca am mai putea tine legatura pe parcurs.
  • ExpressVectra

  • Mesaje scrise: 598
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2009

  • Mesaj Privat
valabil
  • lilmoony

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2009

  • Mesaj Privat
alex_cris7 a scris:si eu adopt un catel daca are cineva de oferit spre adoptie ,.... preferabil sa fie din bucuresti


Buna, sunt noua pe forum..

Eu am un catelus de talie mica, pe care din pacate nu il mai pot tine. Acum are 9 luni.Il am de cand avea 6 saptamani, are toate vaccinurile la zi, este educat ( nu face decat afara..tot ce trebuie..adica..) este jucaus, sociabil,argint viu. Este metis de chihuahua cu teckel ( Rezultatul este un catel de talie mica, tricolor,simpatic foc). Motivul pentru care il dau este ca mai am un catel, un teckel de 9 ani, si nu ma descurc cu doi. Cel mic trebuia sa stea la mine doar provizoriu, dar s-au schimbat circumstantele, si a ramas de tot. Sunt din Bucuresti (am uitat sa mentionez).
Singura mea doleanta este sa ajunga la cineva care sa il iubeasca si sa se poata ocupa de el asa cum trebuie..asa cum are nevoie..



  • cricon

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2009

  • Mesaj Privat
ExpressVectra a scris:Adopt catel talie mica de preferabil pui, si din jurul iasului maxim 200 km . Smile PM


Am eu o catelusa pentru adoptie, o cheama Fifi, are cca 1-2 ani, este de talie mica, chiuhuahua cu tekel, blonda Very Happy , este sterilizata, vaccinata, are carnet de sanatate. Este foarte jucausa, educata, merge in lesa, adora sa fie plimbata cu masina, invatata cu alti caini si pisici, crescuta in apartament.
Toate pozele cu ea le poti vedea pe: http://s44.photobucket.com/...bumview=slideshow si pentru inceput atasez ceva poze cu ea ca sa vezi o vezi pe scumpica!



Daca ti-am trezit interesul, ma gasesti la 0744340074 sau 0762734383.
Suntem din Bucuresti dar venim saptamanal la Bacau, cu treaba, asa ca, ne putem intalni acolo sau spre Iasi, fara probleme.


Ultima modificare facuta de cricon la Vin 07 Aug, 2009 3:25 pm
  • cricon

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2009

  • Mesaj Privat
alex_cris7 a scris:si eu adopt un catel daca are cineva de oferit spre adoptie ,.... preferabil sa fie din bucuresti

Laughing Laughing acelasi raspuns ca pentru ExpressVectra.
Am eu, am postat pozele cu Fifi si cu datele mele de contact.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR