Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • Darkness

  • Mesaje scrise: 368
  • Locatie: Targu Mures, RO
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Salutare ... am revenit. nu am mai intrat demult (ceva treaba, vacanta ... etc). ma bucur ca avem peste 160 de useri si treaba merge mai departe.

hai sa zic ce experti avem noi la service oper, departament "vanzari"
merg cu astra mea la revizie (60.000km). ajung acolo, bag masina in service si merg in sala de asteptare (sa vina dupa mine cineva sa plec acasa). intre timp merg la tipu care se ocupa de vanzari si incep sa intreb despre astra H. "se cumpara?" - "asa putin, mai mult femei" ... "hmm, ok ... si ce motoare?" - "diesel, 1.7mai mult" ... "da!? ma asteptam. si ceva 2.0 TURBO?" si aici si-a dat cu firma in cap pt prima oara .. "nuuu ... alea numa de la anu se pot comanda, 2005" ... ma uit mirat si ma gandesc "asta stie, o fi asa (eu stiam ca din toamna 2004 is disponibile)" ... mai discut ceva si intreb "da coupe'ul cand aduceti?" (eu stiam 100% ca in 2005 apare coupe'ul si in toamna 2004 caravan) si iar o da pe ulei ... "nu apare coupe!" .. aici deja incepeam sa ma enervez "pai cum nu apare?" - "pai daca faceau coupe, faceau deodata cu varianta in 4 usi. apare numai SEDAN!" ... Shocked (sedan din cate stiu eu 99% nu mai apare DELOC! ... am si scris un articol) anyway ... m-am enervat total si am plecat sa ma plimb prin service sa mai uit ce fac baietii la masina mea (m-o costat 12mil revizia Smile ) ... deci ce sa mai zic .. daca reprezentantu OPEL nu stie cand apare masina, ce motorizari are etc ... ce sa ne mai asteptam de la ei??? ... noi sa fim sanatosi ...

bafta OPEL-lovers Smile
  • radu

  • Mesaje scrise: 342
  • Locatie: craiova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2004

  • Mesaj Privat
tare tipul Smile
shi pe mine m-a costat "revizia" 45 mil. acum 3 saptamani, iar acum nu mai am electromotor si imi curge ulei din cutie, la greu
  • Allexander

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2008

  • Mesaj Privat
ultima data cand am fost cu ea in service am ramas fara abs.... desteptii uitasera sa imi puna mufa de la roata dreapta spate inapoi! Smile)))
  • xcuseme

  • Mesaje scrise: 1,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2002 Isuzu Y17DT 16v 55kW
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Allexander... vad ca esti nou pe forum... cand raspunzi la o discutie uita-te si la data ultimului mesaj... vad ca tocmai ai inviat unele threaduri vechi de 3-4 ani...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR