Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra K
  • LE.6591

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2024

  • Mesaj Privat
Grijă mare actuali si viitori posesori de acest model de mașină care este trecut la mine in descriere!!Mi s-a aprins martorul de presiune ulei scăzută si s-a dezlănțuit Jihadul.Am desfăcut baia si am găsit patina ruptă si lanțul rupt de la pompa de ulei.Filtrul de ulei prezintă pilitură.Din ce spune mecanicul e foarte posibil să schimb motorul!Mașina o am de un an si șapte luni si habar nu am ce a dus la această situație!Revizii la 15 mii de km,ulei mereu am pus GM dexos2 5w30,nu am avut probleme până acum!!


MODEL: Astra K (2016)
MOTOR: 1.6 110 Cai LWV

LOCATIE: Nedeterminata
  • valibogdan73

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2016 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Ok, dar detaliaza. Faptul ca o ai de 1 an si jumatate denota faptul ca ai facut schimbul de ulei de cel mult 2 ori. O data cand ai cumparat-o, si inca odata inainte de a "crapa".
Pai si atunci la schimbul de ulei dinaintea Jihadului, mecanicul nu a vazut nimic? Cati kilometrii are masina. Consider, ca inainte de "a o face de ras", este necesar sa ne dai toate detaliile. Eu personal nu consider ca este relevant ceea ce ne-ai expus pana acum.
Am masina de ceva ani, am 1,6 diesel, recunosc ca nu m-am prins ce motorizare ai tu, dar nu am niciun fel de probleme la 195000Km.
  • corsablue

  • Mesaje scrise: 2,744
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Corsa 2005 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Tot 1.6 diesel este, dar precum ai observat prea puține informații.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra K

Discuții similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR