Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme tehnice
  3. Motoare diesel
  • malherbe

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Craiova
  • Masina: Astra 2007 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mai 2024

  • Mesaj Privat
Salut! Recent am fost cu masina la mecanic ca imi mirosea foarte tare a ulei incins si la un moment dat fumul ala de ulei a intrat inauntru prin ventilatie, se simtea de parca lua foc. Mi-a schimbat simering-urile ca picura pe acolo ulei si ulterior acesta se incingea la temperaturi mari, de acolo fumul. Mi-a curatat putin motorul sus pe unde a lucrat insa a tot ramas ulei imprimat sub motor prin zone in care nu se poate ajunge. Vreau sa mentionez ca am fost din nou cu ea la mecanic, deoarece mirosul inca persista, fumul intr-adevar nu a mai aparut inauntru dar vine un miros puternic de ulei incins cand merg cu ea si Coolant urca peste 80. Omul mi-a zis sa fac o spalare la motor ca asta ar fii solutia dar tin sa precizez ca uleiul ala sub motor e de mult acolo, nu inteleg de ce ar mirosii atat de puternic acum incat ai impresia ca daca mai mergi putin se topeste masina. Nu prea sunt de acord cu spalarea de motor avand in vedere cate repercursiuni pot cauza. Vreo parere ?

Opel astra H 1.7 motorina, an 2006


MODEL: Astra 2006
MOTOR: Z17DTH
  • malherbe

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Craiova
  • Masina: Astra 2007 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mai 2024

  • Mesaj Privat
https://www.reddit.com/r/Car...ming_from_engine/

exact ca in videoclipul asta imi iese fum in zona aceea doar ca eu am mai mult ulei ramas acolo. Recent am fost cu ea sa schimbe semering-urile ( asa mi s-a spus ca de acolo se scurgea ) si a ramas mult ulei in zona. Sa fie alta cauza ?
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme tehnice
  3. Motoare diesel

Discuții similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR