Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Opel Vivaro
  • AConstantin384

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jan 2020

  • Mesaj Privat
Buna ziua,

Sunt posesorul unui Opel Vivaro - autoutilitara N1 cu un numãr de 6 locuri (inclusiv șofer).
Doresc sa ii transform într-o autoutilitara N1 dar cu un numãr de 3 locuri (inclusiv șofer).
Acest lucru doresc sa îl fac prin demontarea celor 3 locuri de pe rândul din spate (bancheta cu 3 locuri) și a panoului despãrțitor existent și sa ii montez în spatele locurilor ramase (bancheta 2 locuri și scaun șofer) a unui panou original provenit de la o utilitara similara.

Care sunt demersurile necesare pentru a intra în legalitate, dacã operațiunea de demontare a banchetei și montare a panoului despãrțitor nou trebuie fãcutã de cãtre un service agreat și care ar fi costul pentru omologarea cu noul numãr de locuri .

In cazul in care efectuez aceste modificãri și nu reomologhez la RAR - la ce riscuri ma expun in cazul in care sunt oprit in trafic ? Am vazut in trafic numeroase astfel de modificãri cu tot felul de panouri din OSB si am convingerea ca nu au fost reomologate dupã cum arãtau.


MODEL: Vivaro
MOTOR: 2.0 90 CP
  • CGlodeanu

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jul 2024

  • Mesaj Privat
Buna ziua! Ati reusit sa faceti omologarea la 3 locuri? Daca da, puteti descrie pe scurt cum ati procedat? Din cate stiu, cred ca trebuie anulate si geamurile care ar face parte di spatiul pt marfa.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Opel Vivaro

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR