Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina
  • T6534

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jun 2024

  • Mesaj Privat
Salutare!
Am si eu o problema de aproximativ un an jumatate si nu i am dat de cap.
Am dus masina la service pentru un schimb de brate si mi a venit inapoi cu bateria in bord si nu trage pana in 3000 de rotatii..dupa 3000 rupe..am schimbat bateria,alternatorul,debitmetrul,turbina,instalatia electrica ,furtune turbo..aproape tot ce tinea de baterie si turbo si de un an jumatate nu stiu ce are..o data la ceva la timp mai are cate un zvac cand trage de jos in a intaia dar la a doua tot nu trage de jos..singura piesa neschimbata este ecu si m am gandit sao duc undeva sa vad daca este ceva din soft..s a mai intalnit cineva cu o astfel de problema?
Am investit o gramada de bani si nu ii dau de cap..


MODEL: Opel mokka
MOTOR: 1.4 turbo A14NET
Skip ads

  • SlowThai

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie: Targu-Mures
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2022

  • Mesaj Privat
Cea mai înțeleaptă mișcare înainte să schimbi toate piesele de pe ea, e să mergi la diagnoze. Diagnoza in mers...caută niște oameni pricepuți pe la tine prin zonă. Cineva sigur vede ceva in program. Parerea mea, succes!
  • T6534

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jun 2024

  • Mesaj Privat
Am fost si la mecanic..insa foarte putini aveau o diagnosa compatibila
  • SlowThai

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie: Targu-Mures
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2022

  • Mesaj Privat
Și de ce te-ai oprit? Atâta îl cauți până il găsești. Din păreri e puțin probabil să îți rezolvi problema, după cum ai schimbat la piese degeaba. Caută cu tester original și să vezi pe respectivul că se implică, dacă numa cu propuneri e clar că o sa bati câmpii. Ai ajuns aici pe club, no aici ai unde să cauti(secțiunea service-uri) dacă nu fă o excursie in alt oraș... Variante sunt!
Skip ads

  • corsablue

  • Mesaje scrise: 2,593
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Corsa 2005 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
@slow pare că @ T6534 NU ESTE în România. Deci umblatul brambura pe la garaje când nu cunoști nici limba foarte bine.... E un fel de loterie, dar una rusescă după câte piese a schimbat.
  • T6534

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jun 2024

  • Mesaj Privat
Sunt roman..dar ori n am avut eu noroc..ori chiar e grea problema..am fost la cel putin 8 garaje dintre care doar 5 aveau tester care sa mearga pe masina..ca si erori nu dadea ceva specific..mi a dat eroare pe electrica si de aceea am dus o la electrician,eroare pe termostat pe care l am schimbat,pe debitmetru pe care l am schimbat si nimic
  • corsablue

  • Mesaje scrise: 2,593
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Corsa 2005 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Completează datele la profil!
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR