Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • I8972

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mai 2024

  • Mesaj Privat
Salutari!sunt nou pe grup vin și eu cu o întrebare.Unde se afla mai exact filtrul de benzină la în opel vectra b break
  • corsablue

  • Mesaje scrise: 2,744
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Corsa 2005 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
I8972 a scris:Salutari!sunt nou pe grup vin și eu cu o întrebare.Unde se afla mai exact filtrul de benzină la în opel vectra b break

clapa_costy a scris:
La vectra B este pe stanga spate chiar langa roata eu lam gasit usor.Cu respect si sper sa
il gasesti.

Dacă citești ce se scrie prin mesaje...
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,712
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Nu cumva e vițăversa?! Lângă roata dreapta spate?! La Opel, conductele de combustibil merg pe partea dreaptă și filtrele, la benzinare, logic tot pe-acolo...Astra F, Vectra C...și cred că, dacă nu mă înșală memoria, la Vectra B tot pe-acolo...la motorizarea V6 3,2, este pe stânga 100%.
LE
Deoarece părerile sunt împărțite(stânga sau dreapta) și e posibil ca toți să aibă dreptate, în funcție de motorizare, am verificat pe un Vectra B ”96, X16XEL, și filtrul se găsește pe stânga, nu departe de roata spate...
  • Paranoid

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2022

  • Mesaj Privat
Dacă mai țin bine minte, se află pe spate, stânga, înainte de roată, în dreptul pragului. Când l-am schimbat, eram băgat sub mașină și țin minte că eram orientat spre dreapta. Dacă schimbăm perspectiva, se află în spate, stânga. Sper să nu mă înșele memoria. Oricum, este foarte bine ascuns. Până nu am băgat mașina în garaj și apoi am intrat în canal, nu am reușit să-l găsesc.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Discuții similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR