Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • bamo

  • Mesaje scrise: 417
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Se pot pune si mai late si mai inguste, doar ca o sa aibe cumva alt aspect. Oricum nu o sa ajunga asa: http://i45.tinypic.com/juu2wn.jpg Laughing Daca ai norocul sa te opreasca R.A.R.-ul nu o sa iasa bine.
Skip ads

  • RazvanVectra

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Jante cenzurat - ai un avertisment Citeste Regulamentul!
  • mariusgmg

  • Mesaje scrise: 4,101
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Ti-ai facut cont ca sa poluezi tot forumul cu rotile tale? Ai incercat sa pui anuntul si nu ai putut? Cred ca ai citit de ce!
De fapt cred ca nu ai citit ca altel stiai regulamentul. Nu-ti vad un trai indelungat pe Club Opel daca continui asa!
  • bamo

  • Mesaje scrise: 417
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Macar de posta unde e interes de asa ceva Smile si nu la J
Skip ads

  • mariusgmg

  • Mesaje scrise: 4,101
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Mai vine si cu texte cu tupeu: https://www.clubopel.com/vie...highlight=#768974
In linkul de mai sus i-ar trebui sterse si datele de contact ca discutia a fost inchisa!
  • george84

  • Mesaje scrise: 298
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2011 1,4 NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Dec 2010

  • Mesaj Privat
salut , si a luat careva presuri de iarna de la revizieopel?cum sunt ma bate gandul sa mi i au mai ales ca e 100 ron
  • poseidon06

  • Mesaje scrise: 426
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2011

  • Mesaj Privat
Eu mi-am luat de la ei. Nu le-am pus inca, astept sa dea zapada Razz Cum sunt? Nu stiu, sunt presuri de cauciuc pentru astra j, deci banuiesc ca se prind cumva si nu aluneca, la fel ca astea de vara.
  • mihail.dragoi

  • Mesaje scrise: 267
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 2.0
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Smile idem si la mine - sunt inca in portbagaj - da cum a plouat in seara asta - le pun maine si revin cu feedback extins
Skip ads

  • george84

  • Mesaje scrise: 298
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2011 1,4 NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Dec 2010

  • Mesaj Privat
va rog daca puteti pune o poza ca la ei pe site nu au ,sunt toate la fel pentru zeci de modele va multumesc
  • poseidon06

  • Mesaje scrise: 426
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2011

  • Mesaj Privat
@george84, nu am apucat sa fac poze la covorase, dar le-am pus in seara asta. Nu au vreo prindere precum cele de vara, ca sa nu alunece. Prin urmare, le-am pus peste celelalte. Au aceeasi forma doar ca sunt din cauciuc si prezinta o bordura pe contur, pentru a impiedica scurgerea apei si mizeriei pe podea. Nu le-am testat sa vad daca aluneca, insa. Revin cu impresii si cu poze cand pot.
  • Okta43

  • Mesaje scrise: 817
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2010 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2010

  • Mesaj Privat
eu am luat covorasele anul trecut de la rimimg, au venit si cu prindere in podea si cu acea margine ridicata pentru a impiedica apa sa se scurga.. am dat 150 sau 160 anul trecut acum vad ca le au la 130.
Pe spate au niste puncte iesite in afara pentru a nu aluneca.. sunt foarte multumit de ele.

P.S au aceeasi forma ca cele originale
  • george84

  • Mesaje scrise: 298
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2011 1,4 NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Dec 2010

  • Mesaj Privat
in sfarsit m am hotarat sa mi pun jante 16 si cauciucuri 205 60 16 ,arata cam ciudat ca sa nu zic urat, desi sunt GM ,dar asta e e mai comod sa dai jentile jos de tabla si sa le pui pe cele de aliaj si la fel de costisitor.m am gandit sa pun capace inca mai caut,in schimb am gasit la un magazin in brasov capacele cu sigla opel foarte bine facute cu 35 lei pentru axul care ramane liber la surubul central insa nu se potrivesc din cauza ca nu au unde intra ,raman doar 3-4 mm in schimb capacelele au 8-9 mm lungime de interior,a gasit cineva sau doar la mine e acesta distanta mica,in cazul in care s ar potrivii nu mai pun capace ca ar arata bine negre si cu sigla in centru si protejeaza si de apa- sare- rugina plus ca masina mea este neagra ,si inca ceva :mi a scazut consumul ....si capacele de la cele 5 suruburi de prindere nu se potrivesc cu cele originale
Skip ads

  • burtal

  • Mesaje scrise: 904
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2010

  • Mesaj Privat
da tu ti-ai luat alte piulite? de nu se mai potrivesc alea de plastic?
  • george84

  • Mesaje scrise: 298
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2011 1,4 NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Am incercat cu cei de la opel sa le punem si nu s au potrivit robabil ca la cele de aliaj sa prind cumva si in jeanta
  • irmscher O1

  • Mesaje scrise: 287
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Capacelele din plastic pentru piulitele de la roti, nu se prind in niciun fel de janta, intra pur si simplu prin presare si ies tot la fel, prin tragere. Merg mai simplu la scoatere, daca ai o clema speciala pentru asa ceva (aceasta avand cate o striatie care intra in cantul de pe capacel).
  • george84

  • Mesaje scrise: 298
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2011 1,4 NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Dec 2010

  • Mesaj Privat
am vazut si eu dupa ce am scris ca nu au nici o prindere in jeanta ,eu asta am crezut fara sa ma uit ,dar nu au mers puse la cele de tabla ,erau mai largi,probabil ca trebuiau presate putin sa intre marginile din interiorul lor,dar despre acel certificat care ti l cere politia la cauciucurile de iarna ce stiti, mai e valabil ,de unde l luam? merci
  • george84

  • Mesaje scrise: 298
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2011 1,4 NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Dec 2010

  • Mesaj Privat
dupa ce am pus jantele pe 16, la cateva zile am iesit in afara orasului si am auzit un vajait la jeanta dreapta fata ca un frecat de metal .a mai patit cineva? cred ca atinge jeanta sau ceva pe acolo ,nu stiu ma duc luni la opel ca ei le au montat
  • adilos

  • Mesaje scrise: 663
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A16LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Okta43 a scris:eu am luat covorasele anul trecut de la rimimg, au venit si cu prindere in podea si cu acea margine ridicata pentru a impiedica apa sa se scurga.. am dat 150 sau 160 anul trecut acum vad ca le au la 130.
Pe spate au niste puncte iesite in afara pentru a nu aluneca.. sunt foarte multumit de ele.

P.S au aceeasi forma ca cele originale

Salut,si zici ca au si prinderile?
  • pauld

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jul 2011

  • Mesaj Privat
Mai are cineva UltraGrip8 pe jante de otel de 16"?
Eu am peste 1000km de cand le-am instalat. Mi-au spus sa le echilibrez din nou la 1000km dupa montare. Asa am facut. Problema e ca de cand le am pe masina imi vibreaza volanul la franare in jurul a 70km/h. Aprox. intre 75 si 68 km/h. In rest nu am nicio problema si nu se simte nimic nici la viteza.
Se poate sa mai fi scazut in intensitate dupa reechilibrare, dar ma gandesc ca sunt subiectiv. Presiunea in aceste cauciucuri este de 2,2.
Cu rotile de 17" nu aveam probleme, rularea era lina si franarea perfecta, presiunea era de 2,7. Asa a venit din fabrica.
De la ce sa fie? De la discurile de frana? Dar masina are vreo 6000km in total!
  • bamo

  • Mesaje scrise: 417
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Sep 2010

  • Mesaj Privat
De la discuri e. Si la mine e la fel, chit ca am rotile pe 16" sau 17". Am intalnit aceasi problema si la o Astra J ST de test drive.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR