Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • pocris

  • Mesaje scrise: 261
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Salut,

Dupa 5 ani de naveta am revenit cu serviciul in Bucuresti si 75 % din drumul job-acasa il fac pe minunata sosea de Centura. In afara de bucatica de centura pe care o folosesc zilnic, restul ei este un mister pentru mine.

Cum nu am gasit nici un topic dedicat Centurii Bucuresti va propun sa postam aici informatii la zi despre starea carosabilului / traficul / sectoare si intervale orare de evitat.

Bucatica pe care merg zilnic este marcata in poza. Tot acolo gasiti si informatii aditionale.


Skip ads

  • denisCT

  • Mesaje scrise: 1,408
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2007

  • Mesaj Privat
O sa ajung maine seara in jurul orelor 21-24 pe varianta spre otopeni, aveti idee daca va fi aglomerat? Ceva de evitat?
  • synapse

  • Mesaje scrise: 398
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1993 X16SZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2010

  • Mesaj Privat
deci e nebunie pe la otopeni,mai precis la pod.daca ai de ales,alege alta varianta.pe la 21..m m ...s-ar putea sa ai noroc.
  • danywhy

  • Mesaje scrise: 494
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Salut , de fiecare data cand trebuie sa traversez Bucurestiul de la un cap la altul o fac prin oras. Pe centura e sinucidere curata. Se merge bine doar de la Glina inspre Otopeni , prinzi un pic de aglomeratie la intersectia cu fabrica de bere , imi scapa numele acum , dar nu e cine stie ce. De cand au dat drumu' la podul de la Stefanesti , e de vis. Mergi pe soseaua aia cu 120 km/h lejer , dar la Otopeni s-a terminat visu' Smile

Drumuri denivelate pe centura + polei/ploaie/gheata = combinatie fatala Sad
Skip ads

  • Vinti

  • Mesaje scrise: 886
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2005

  • Mesaj Privat
denisCT a scris:O sa ajung maine seara in jurul orelor 21-24 pe varianta spre otopeni, aveti idee daca va fi aglomerat? Ceva de evitat?

dupa ora 22 nu ai probleme, oricum in nord incepe sa se miste treaba, la Stefanesti e pod, la intersectia cu Tunari mai are putin si da drumu si acolo plus ca ai si latit centura
@danywhy: pentru noi cei din Buc. e "usor" sa o luam prin oras dar pentru cineva din provincie e mai dificil, nu ca nu ar sti pe unde sa o ia de la "A" la "B" dar noi stim stradute, scurtaturi......
  • claudiu-cld

  • Mesaje scrise: 6,566
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2006

  • Mesaj Privat
si eu daca sunt nevoit sa traversez bucurestiul de la un cap la altul N-S sau E-V(o fac mai des,sotia statea in militari in spate la teatru masca,sau cand ma duc la curtea de arges la nasi )eu venind de la constanta prefer sa tai bucurestiul prin centru decat sa imi stric nervi pe centura ,cert este ca eu cunosc bucurestiul destul de bine ,fata de uni din provincie care sunt pentru prina data in capitala
am inteles ca pe partea glina optopeni se circula mai bine si acum am vazut ca o sa se dea in folosinta si o parte din centura pe partea mogosoaia,e posibil sa fie cea marcata cu verde in poza colegului
in rest nu stiu ce sa zic sper sa nu fiti nevoiti sa o luati pe centura in orele de varf ca e jale.
  • ktapet

  • Mesaje scrise: 485
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Zafira 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2005

  • Mesaj Privat
@pocris nu cred ca ai ales cel mai bun drum de intoarcere, ruta ta este mai buna de dus in
Bucurestii Noi.
De exemplu, ruta mea:
DUS
plecare ora 07:50sau08:00=Clinceni ->Bariera Domnesti->Centura->Chitila->Sos. Chitilei->facut stanga in
dreptul Parcului Bazilescu->Parc Bazilescu=ajuns ora 08:30sau08:40 => timp mediu 40 min.
(recorduri 30 minute minim, 120 min maxim)
INtors

plecare 17:05=Parc Bazilescu->Pod Constanta->Calea Griviteti->Gara Nord->Calea Plevnei->Cotroceni->Razoare->
->Drumul Sarii->Antiaeriana->Bragadiru->Clinceni= ajuns ora 17:55 => timp mediu 50 minute
  • pocris

  • Mesaje scrise: 261
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2010

  • Mesaj Privat
@ktapet

Laughing Incep si eu sa ma conving de asta! Very Happy Dimineata e Ok de dus in Buc. Noi. La intoarcere o sa incep sa merg prin oras. Ma gandeam la Grivita - Grant - Brasov - Prelungirea Ghencea. Cati kilometrii ai pe varianta ta de intors [Eu stau la inceputul Domnestiilor chiar langa podul peste Ciorogarla]?

Si ca sa termin cu offtopicul, azi voi testa centura pe bucata Bucurestii Noi - A2 ca trebuie sa ajung pe la maianadrei sa cumpar niste cai. Din ce au spus colegii mai sus ar trebui sa fie OK cu exceptia podului de la Otopeni. Revin maine cu informatii.
Skip ads

  • denisCT

  • Mesaje scrise: 1,408
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Intr-o ora plec, daca raman la noapte pe centura va postez Wink
  • denisCT

  • Mesaje scrise: 1,408
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Am ajuns in jur de ora 21 pe centura, a fost foarte liber si drumul bun, a fost un loc care lucrau la un pod si era deviat brusc drumul. La intoarcere pe la 24 la fel.
  • pocris

  • Mesaje scrise: 261
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Revin cu completarea promisa pentru N-E.
Podul de care spunea denisCT este langa DN1, zona portocalie in poza.
Ochii mari ca inca se mai lucreaza pe unele portiuni din zona verde si la fel la cele doua intersectii mentionate din zona galbea unde Centura are Cedeaza sau Stop.


  • denisCT

  • Mesaje scrise: 1,408
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Mai ales noaptea deschideti bine ochii ca e drumul bun mergi lejer cu 70-80 si pe urma bang santier damburi gropi etc Mai e o intersectie unde s-a facut deja podul peste centura dar au ramas semnele de cedeaza si practic cedezi unei stradute dinspre linii, cel putin asa am vazut eu noaptea
Skip ads

  • pocris

  • Mesaje scrise: 261
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Revin cu partea sudica a Centurii:


Intre timp, podul de la Otopeni a fost terminatsi se circula bine!
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR