Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • AnakynBlade

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2010

  • Mesaj Privat
buna seara imi cer scuze daca postez unde nu trebuie , dar asi vrea sa stiu unele amanunte , sau cum asi putea sa aflu mai multe detalii depsre un anume fapt.

Am pe cineva din familie care are un zafira b 2008 cumparat de nou din Strainatate, daca are vre-o relevanta este cumparat din Italia , Masina a fost cumparata in Ianuarie 2009 deci, inca este in garantie.

Asi vrea sa stiu daca ma duc cu masina la reprezentanta la opel sa o verifice , tot ce trebuie , pierd garantia de la opel din strainatate ? pt ca masina urmeaza sa faca din nou drumul intors vre-o 2000 Km si e foarte bine sa fii sigur pe ea.

Apreciez orice raspuns legat de acest subiect. Multumesc anticipat.
Skip ads

  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
atata timp cat serviceul e facut la reprezentanta autorizata nu e nici- problema
  • gojira

  • Mesaje scrise: 78
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Te duci si faci chestia asta la reprezentanta Opel si ai grija sa-ti dea hartii pentru ce schimba (filtre, ulei, etc). Oricum, sa fim realisti, nu vad ce se poate intampla cu masina din cauza unor probleme constructive, astfel incat sa merite sa o duci in Italia pentru a beneficia de garantie...
  • denisCT

  • Mesaje scrise: 1,408
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Reviziile se pot face in orice reprezentanta autorizata opel din lume fara sa pierzi garantia, bineinteles daca se face completarea aferenta cu semnatura si stampila in cartea de service


Ultima modificare facuta de denisCT la Joi 11 Nov, 2010 9:59 pm
Skip ads

  • kapp

  • Mesaje scrise: 361
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2000 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2006

  • Mesaj Privat
gojira a scris:Te duci si faci chestia asta la reprezentanta Opel si ai grija sa-ti dea hartii pentru ce schimba (filtre, ulei, etc). Oricum, sa fim realisti, nu vad ce se poate intampla cu masina din cauza unor probleme constructive, astfel incat sa merite sa o duci in Italia pentru a beneficia de garantie...

Omul se duce in Italia pentru ca acolo sta din ce am inteles din postul lui si vrea doar sa o verifice inainte de a pleca.
Acum cu verificatul ai grija si ar fi bine sa stai pe langa ei, daca te duci la gold & platin ai grija.
Ori pot sa iti bage piese pe gat ori nu iti verifica nimic
Parerea mea e masina noua, nu ai probleme nu auzi, simti nimic nu ai treaba.. sau la drumul de intoarcere te poti opri austria, ungaria si verifici.
la subiect- atata timp cat masina e in garantie conteaza doar sa faci lucrarile la reprezentante eu la masina am in vreo 3 tari reviziile facute si garantia e ok.
  • AnakynBlade

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Multumesc tuturor pentru raspunsurile rapide, se poate inchide. O seara buna.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR