Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Cum sa ... ?
  • opel astra g 9911100

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Ploiesti
  • Masina: Astra 2004 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jul 2023

  • Mesaj Privat
Salut! Aveți idee unde este poziționat releul de semnalizare la Opel Astra G 2.0DTI? Schemele de pe internet imi aratã poziționarea tuturor releelor, mai puțin a acestuia.
Skip ads

  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,497
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Bun venit la CO!
Sunt pe la motor ... adicã sunt 2, dacã mi-aduc corect aminte, câte unul ptr fiecare parte.
Ptr detalii...multiple:
https://www.clubopel.com/rez...0g&gsc.page=1 .
  • opel astra g 9911100

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Ploiesti
  • Masina: Astra 2004 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jul 2023

  • Mesaj Privat
Nu era mai simplu sã specifici cum l-aș putea identifica? Am luat toate topicurile la rând înainte sã postez întrebarea
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,497
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Omule bun...mã rog, e o vorbã...nu am avut niciodatã feru ãsta, ce ți-am zis e din memorie, sunt singurul care îți rãspunde benevol și rapid, dându-ți chiar și niște indicii, zic eu constructive, iar tu asta gãsești sã-mi rãspunzi?! Ne ducem pe p..., ca nație si ca țarã, cu de-alde ca tine, cã nu ești singurul...
PS
Dupã rãspunsul tãu "strãlucit", am îndoieli rezonabile cã ai fi citit "toate topicurile"...E doar un pretext sã ai o atitudine de k.k.o.
Skip ads

  • sebage

  • Mesaje scrise: 2,480
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Online
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2019

  • Mesaj Privat
https://www.clubopel.com/vie...=asc&start=20
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,497
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
@sebage este fix același topic cu cel indicat în link-ul meu, la poziția 2...foarte mare grad de dificultate...3 facultãți și 2 masterate.
  • sebage

  • Mesaje scrise: 2,480
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Online
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2019

  • Mesaj Privat
Categoric da, de acolo l-am si luat...
  • opel astra g 9911100

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Ploiesti
  • Masina: Astra 2004 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jul 2023

  • Mesaj Privat
bibu16v a scris:Omule bun...mã rog, e o vorbã...nu am avut niciodatã feru ãsta, ce ți-am zis e din memorie, sunt singurul care îți rãspunde benevol și rapid, dându-ți chiar și niște indicii, zic eu constructive, iar tu asta gãsești sã-mi rãspunzi?! Ne ducem pe p..., ca nație si ca țarã, cu de-alde ca tine, cã nu ești singurul...
PS
Dupã rãspunsul tãu "strãlucit", am îndoieli rezonabile cã ai fi citit "toate topicurile"...E doar un pretext sã ai o atitudine de k.k.o.


Dacã aveam nevoie de indicii, mã duceam la Jocul Cuvintelor, eu am cerut ajutor sã îmi spunã cineva mai exact unde se aflã, nu sã își dea toți cu presupusul și sã ținã teorie.
  • sebage

  • Mesaje scrise: 2,480
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Online
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2019

  • Mesaj Privat
Atunci cand intri la cineva in casa, incerci sa ii respecti regulile, asa si aici. Regulamentul spune sa cauti inainte si doar daca nu s-a mai discutat, sa intrebi.
Trecand peste faptul ca nu ai cautat (desi spui ca da), ti-au fost oferite discutiile unde ai fi putut gasi ceea ce cauti, daca te-ai fi sinchisit sa citesti.
Stiu, este ceva de citi, dar cred ca pentru a te ajuta tu pe tine, ai fi putut sa zabovesti acele 10 - 15 minute si sa citesti.
Ca este mult de citit, pe langa subiect, este si din cauza celor ca cinte, care in loc sa caute informatia, o cer mereu si mereu si mereu.
Observ ca ti-e foarte lene sa te ajuti tu pe tine.

Imi cer scuze si tie si celorlalti colegi, in general nu discut in contradictoriu si nici nu as vrea sa se considere jignire, este doar adevarul.
Skip ads

  1. Home
  2. Cum sa ... ?

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR