Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa D
  • BC1828

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina: Corsa 2007 Z12XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mar 2016

  • Mesaj Privat
Buna seara...mam decis sa apelez la acest forum deoarece ma confrunt cu o problema de cateva zile.La motor cand e la relanti se aude o bataie DAR nu tot timpul Shocked .Daca turez motorul bataia dispare.
Am fost si la mecanic insa acesta mia spus ca bataia nu vine de la tacheti si mia sugerat sa mai adaug ulei. Motorul are 150.000 de km si foloseam ulei Ravenol 5 W 40 .Mentionez ca motorul are distributia pe lant ( in cazul in care asta ajuta). Multumesc mult,,,,
  • ghotycul

  • Mesaje scrise: 53
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jul 2014

  • Mesaj Privat
Volanta , tacheti aici nu poti merge decât prin eliminare si fãrã diagnoza. La mine am un zgomot asemãnãtor si este volanta.
  • marusu

  • Mesaje scrise: 474
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Corsa 2007 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2010

  • Mesaj Privat
In astfel de probleme cauta un mecanic bun si vezi ce poti rezolva,nu poate stii nimeni exact ce are masina ta,pareri da...dar o rezolvare sigura nu cred,totusi daca rezolvi ceva vrem sa stim si noi. Bafta!
  • Corsa D a12xer

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2010 a12xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Am aceas problema, i-am facut tester la reprezentanta si nu au gasit nimic. Am mers la un service din oras si mi-a zis nenea mecanicul ca este de la o supapa care ar folosi vaporii de benzina pentru a ajuta motorul cand este solicitat ..., spune ca aceasta se imbacseste cu timpul dar ca nu face probleme, altele decat acea tacaneala. subiectul ramane deschis.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa D

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR