Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • danvcristian

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2007 Z19DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Buna seara la toti opelisti de pe forum.
Imi cer scuze daca s-au mai discutat problemele / nelamuririle ce le voi scrie.
Mi-am achizitionat de curand un Ople Astra H din 2007, diesel, 1,9 CDTI, 101 cp si uitandu-ma si eu pe la panoul cu sigurante din portbagaj si de la motor, am observat ca sunt locuri unde am posibilitatea (adica se vad terminatiile de papuc) sa pun sigurante, dar ele lipsesc. Intrebarea este, daca eu pun siguranta (de ex. la spalator faruri), imi va da ceva eroare, sau? Am un loc unde in carte scrie Airbag si siguranta lipseste, desi se vad piciorusele de la papuc.
Alta problema ar fii urmatoarea: am observat ca imi picura apa de la pragul din fata dreapta, desi afara nu ploua si nici apa din borcanul de lichid racire nu lipseste (picura si se face o pata de vreo palma). Ceva ajutor? Sfaturi?
Si mai o intrebare (care este mai asa Embarassed ), dar nu stiu unde sa caut. Ce este senzorul acela de pe bord de la baza parbrizului?
Multumesc anticipat pentru raspunsuri si ajutor. Va doresc drumuri bune
  • tirnaveni

  • Mesaje scrise: 555
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2008 Z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2009

  • Mesaj Privat
sigurante sa nu incerci sa pui ,senzorul acela este de la clima si apa picura daca ai infundata evacuarea ce vine de sus ,sub aripa de plastic este un orificiu si sa adunat mizerie .
  • danvcristian

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2007 Z19DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jan 2013

  • Mesaj Privat
multumesc de raspuns "tirnaveni"
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR